Historicky najmladším víťazom série IndyCar sa stal iba 18 ročný jazdec tímu Harding Racing Colton Herta, keď zvíťazil druhý závod ročníka na okruhu Circuit of the Americas v Texase(COTA).

Víťazom kvalifikácie pred druhým závodom v COTA sa stal Will Power, ktorý si aj po štarte udržal prvé miesto. Druhé miesto si udržal Alexander Rossi a výborný štart mal aj Colton Hertra. Rossi začal na Powera tlačiť, no Austrálčan odrazil útok a úspešne si vytvoril náskok jednej sekundy. Už v siedmom kole sa začali prvé zástavky v boxoch a menili sa hlavne tvrdé pneumatiky, ktoré neboli v COTA veľmi ideálne. Po prvých návštevách v boxoch sa na čele držal Will Power, pred Hertom a Rossim. V 22. kole urobil Colton Herta jazdeckú chybu v prvej, veľmi náročnej zákrute, čo ho stálo prepad na tretiu pozíciu, no tím Harding Racing urobil skvelý taktický ťah a povolal svoje jazdecké eso na výmenu pneumatík. 16 kôl pred koncom prišlo ku kontaktu Hincliffeho a Rosenquista, čím nasledovala žltá fáza a prišlo k uzatvoreniu boxov. Power na prvom mieste a ďalší jazdci tak zastávku nestihli a bolo jasné, že druhý závod v sezóne pre nich už dobre nedopadne. Po otvorení boxovej uličky skončil u svojich mechanikov Will Power, ktorý doplatil na technický problém a závod sa pre neho definitívne skončil. Colton Herta sa tak stal jasným víťazom druhého závodu, za sebou nechal víťaza úvodného podujatia Josefa Newgardena o viac ako dve sekundy. Tretie miesto obsadil jazdec Andretti Autosport Ryan Hunter-Reay. Tretí závod sezóny IndyCar 2019 sa uskutoční 5.-7. apríla na okruhu Barber Motorsport Park.

ODKAZ : bodové poradie jazdcov po 2. závode