Japonský jazdec Takuma Sato nenašiel v treťom závode sezóny IndyCar Series premožiteľa, zvíťazil v kvalifikácii a aj v závode.

Tretí závod sezóny Indy Car Series sa konal na tradičnom americkom okruhu Barber Motorsport Park v Alabame. V kvalifikácii si Pole Position vybojoval jazdec tímu Rahal Letterman Lanigan Racing Takuma Sato. Japonský jazdec odštartoval do závodu úspešne, udržal si prvé miesto, naopak, štart pokazil Ed Jones, ktorý odštartoval ešte pred zhasnutím štartovacích svetiel, za čo nasledoval trest prejazdom boxov a prepad na posledné miesto. Jazdilo sa opatrne a už po 10. kolách sa začali prvé strategické súboje v boxoch. Závod sa však predčasne skončil pre víťaza závodu v Austine, Coltona Hertu, ktorého zradil motor, podobne tak skončil Graham Rahal, no ten svoj monopost odstavil na trati a tak bol do služby povolaný Safety Car. Po návštevách v boxoch zostal Sato na čele závodu a vytvoril si náskok dve sekundy pred druhým Scottom Dixonom. Posledných 5 kôl pred koncom však spravil Takuma Sato, menšiu jazdeckú chybu a vyletel mimo trať. Dixon však toto zaváhanie Japonca nevyužil a tak sa závod skončil úspešne pre jazdca tímu Rahal Letterman Lanigan Racing. Trojicu najlepších jazdcov doplnil Sébastien Bourdais.

ODKAZ : bodové poradie jazdcov po 3. závode