Skončil sa 24 hodinový závod v Dubaji. Víťazstvo zaslúžene získal holandský tím Car Collection Motorsport na Audi R8 LMS 2019, s posádkou Dimitri Parhofer (GER), Christopher Haase (GER), Frédéric Vervisch (BEL) a Rik Breukers (NED). Víťazná posádka odjazdila 607 kôl a udržala si jedno kolový náskok pred druhým tímom z Belgicka MS7 by WRT, rovnako na Audi R8 LMS. Výborné tretie miesto putuje do Českej republiky zásluhou Jiřího Pisaříka, Josefa Krála a Mattea Malucelliho (ITA), ktorý jazdili za tím Bohemia Energy racing with Scuderia Praha, na Ferrari 488 GT3. V kategórii TCE zvíťazil tím Autorama Motorsport by Wolf-Power Racing na aute Volkswagen Golf GTi TCR, v zložení Marlon Menden (GER), Fabian Dan (CH), Yannick Mettler (CH), Stefan Tanner (CH) a Jérome Ogay (CH). Na druhom mieste sa umiestnil tím Bas Koeten Racing na aute Cupra TCR DSG a tretie miesto pre Red Camel-Jordans.nl na rovnakom aute. Tím našej Kataríny Kyvalovej ERC Motorsport mal ku koncu zrejme technické problémy, keďže ešte 20 minút pred koncom zostal u svojich mechanikov v boxe. Na koniec tak ERC Motorsport obsadil konečné 39. miesto.

Dnešný deň oficiálne odštartoval 24 hodinový závod v Dubaji, keď boli na pláne voľné tréningy a kvalifikácia. Aktuálne prebieha nočný tréning, pred zajtrajším štartom, ten je na pláne o 12:00 nášho času (15:00 UAE). Celkovým víťazom kvalifikácie sa stal tím GRT Grasser Racing Team, na aute Lamborghini Huracán GT3, v zložení jazdcov Bortolotti/Engelhart/Ineichen/Ineichen. Najrýchlejší tím stanovil čas na 1:57.446 a zajazdil ho Mirko Bortolotti (ITA). O 0.189 sekundy zaostal tím na druhom mieste Car Collection Motorsport, na Audi R8 LMS (2019) a tretie miesto pre rovnaké auto tímu MS7 by WRT. Český tím Bohemia Energy racing with Scuderia Praha obsadil jedenáste miesto a na prvé miesto stratil necelú sekundu. Tím ERC Sport s našou Katarínou Kyvalovou obsadil 44.miesto, pripomíname že tím v zložení Kyvalová/Ratcllife/Minshaw/Piana jazdia na Mercedese-AMG GT4.

Už iba pár dní zostáva do štartu úvodného vytrvalostného podujatia v roku 2019. Vo štvrtok 10. januára odštartuje 24 hodinovka v Dubaji svojim úvodným voľným tréningom a kvalifikáciou. Pre všetky tímy bude pripravený aj nočný tréning, ktorý bude hlavne o nastavení aut pre 24 hodinový závod. Ten odštartuje v piatok 11. januára o 12:00 nášho času (UAE 15:00). Úvodný ročník 24 hodinového závodu v Dubaji sa konal v roku 2006 a bol pre Slovensko naozaj úspešný, keďže tím ARC Bratislava, v zložení Miro Konôpka, Gene Sigal (USA), Matthew Alhadeff (USA) a Mauro Casadei (ITA), skonči na konečnom treťom mieste. ARC Bratislava v tom čase používali "žlté" Porsche GT3...