Posádka tímu Toyota Gazoo Racing #8 Kazuki Nakajima, Sébstien Buemi a Fernando Alonso sa stal víťazom 87.ročníka 24 Hours Le Mans 2019.

Tím Toyota mal najväčšie šance na celkové víťazstvo a podarilo sa im to druhý krát v rade. Počas celého podujatia kraľovala posádka #7, Mike Conway, Kamui Kobayashi a Jose Maria Loez. Táto posádka bola najrýchlejšia v tréningoch a v kvalifikácii, dokonca viedla závod najviac hodín, no iba jednu hodinu pred koncom 24 hodinovky, prišiel na rad problém s kolesom a senzorom. Posádka #7 tak musela neplánovane na tri zástavky v boxoch, čo posunulo #8 na prvé miesto a tá si svoj náskok udržala až do samotného konca. Toyota tak obsadila prvé dve miesta a stupeň víťazov doplnil Ruský tím SMP Racing s posádkou Vitaly Petrov, Mikhail Aleshin a Stoffel Vandoorne. 

Tím ARC Bratislava svoje druhé účinkovanie na 24 Hours Le Mans v histórii ukončil predčasne a to vďaka jazdeckým chybám, ktoré zapríčinili poškodenie Slovenského Ligieru. Tím ARC sa snažil svoj prototyp opraviť, no po dvoch hodinách rozhodol Miro Konôpka o odstúpení zo závodu. Pozdravujeme celý tím ARC Bratislava a ďakujeme za reprezentáciu. V pamäti všetkých Slovenských fanúšikov motoršportu ste zanechali skvelý zážitok a aj keď to tento krát nevyšlo, veríme, že budete Slovensko reprezentovať aj naďalej, v ďalších závodoch. Ešte raz ďakujeme.

AKTUALITY
: 21.08.2019 - 30. augusta štartuje nová sezóna FIA WEC 2020/2021 v Silverstone

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/my026000/www_root/libraries/src/Application/WebApplication.php:527) in /home/my026000/www_root/index.php on line 52
Watch the page reload itself in 10 second!